İzleyiciler

16 Haziran 2011 Perşembe

13 Haziran Pazartesi Taksim,Beyoğlu,Asmalımescit

Pazartesi günü Aslında yoğun gecen bir gündü benim için bir yandan da karşıya gecmem gerekıyordu fakat berbat ötesi değismeyen trafikte köprüde aktifti.
Sabırla beklememe ragmen trafık hafıflemedı ıyıce tıkandı.
Arabayla mı karsıya gecsem derken aman alt tarafı Dil kursları için bilgi almaya gidecegım bır gider dönerim diye düşünüp evden çıktım dolmuşa bınecegım yere yürüdüm ama bekle bekle gelmeyen dolmuş 30 dk boyunca hiç gelmedi Bostancı-Kadıköy dolmuşu en az 25 tane gecmiştir.
Bir taksim dolmuşu geçmedi.Neyseki Bir durak taksisi hayatımızı kurtardı ,3 Bayan olarak bizi alıp karsıya geçirdi ohh  huzur:)
Şaşırtıcı ki araca binen bayanlardan biri taksinin sahıbını tanıyormuş,böyle olunca herşey daha kolay oldu.Teşekkür ederiz sayenizde karşıya geçtik.
Köprü trafiği ile avrupa yakasına geçiş 35 dk sürdü.
Gidecegım yer kapanacak diye panık halınde Taksime giriş yaptım Tanrım nasıl bir kalabalık !!
Sankı Pazartesi degıl Cumartesı Ne ararsanız var.
Daha önce bir çanta vakası yaşadığımdan titiz bir şekilde kalabalığın içerisinde Aksanatın sokagına doğru koyuldum.
Neyse İşimi Yarım saat içinde hallettim.
Halen trafiğin varlığını bildiğimden ,birazcık dolaşıyım sonra dönerim diye düşündüm.(Kargo vs..işlerim vardı ama zaten yetişemeyecegımden artık saat 6 olmuş vazgectım )
Bir arkadasımla konuştum ve o da işten cıkıp yanıma gelmeye karar verdi.
Önce Topshop'a girdim .
Belirli Ürünlerde İndirim Başlamıştı ,En çok ihtiyacım bu aralar tshirt olduğundan Hemen Bir çizgili tshirt aldım,ve birde turuncu askılı bır bluz .
Buarada çok hoş dolgu topuk (hasır) begendım fiyatları biraz onların indirime girse hemen talıbım hem sarısına hem tabasına ama fıyatı 159 tl yarısı olsa daha :)

Neyse Koton ' a girdim Sevgili Elif arkadaşımın beğendiği eteği sorarım diye düşündüm.
Ne karışık bir mağazaymış bu Koton Katlar arasında şaşkına döndum.Kötü bir yerleşim,bilgisiz personel,ve inanılmaz derece bir ürün kodu olmadığından 30 dk kasada bekledik,vaktim olmasa beklemem ama sıkıldım yanı.
Aldığım şey ise Pony Hoparlör:) Fiyatı diğer hoparlörlerden daha ucuz çıkınca keyıflendım bekledığıme degdi sankı. 12 tl :)


Bir de aklımızda İskeletor telefon kaldı onunda fıyatı uygundu 40 Tl :)
Öyle fantastik aksesuarlar vardı ki bayagı hoşuma gıttı.
Bence (yani Bir vitrin tasarımcısı da olarak diyorum) Bu ürünleri Reyonlara düzgün sekılde görselleseler daha çok ilgi çekip satarlar.
Ayrıca başka bir bilgi bu ürünleri ne Kadıköy Koton'da ne de  Erenköy Koton Mağazasında gördüm.
Taksime özel miydi anlayamadım Doğrusu.
Ayrıca Ex Husband Ve ex Wife ,VooDoo bebekleri müthişti.Ve kendimi Çok kaybetmeyelim diyerek Koton'dan kurtulduk.Sonra Demirören Alışveriş Merkezi ne gözlerim parlayarak Girdiğimi Gördüm:)

Virgin Mega store'un acılmış olmasına sevindim ama Avrupadaki gibi degıldı zaten nezaman başardık ki.İlgisiz Personel yine işbaşındaydı.
Sephora Heryerde bir caddede yok!!Anlamıyorumm neden yok!!
Fransada Büyük Mağazaların içerisinde bile sadece marka olarak yeralabiliyor ama Türkiyede neden olmuyor tuhaf.

Brandroom Personelı bıle düzenide gayet keyif verdi.Teşekkürler.
Kurt Geiger 'lar zaten superdi söylememe gerek varmı:)Hem benim istediğim Pembede gelmiş.

Sonra Atlas Pasajı Kapanmadan aman bir baksak belki bir tshirt bulurum diyerek girmiş bulunduk:)Sonuç 10 Tl tshırt faaliyetı:)

Sonrası İse Açlık tavan yapmışken Asmalımescit Yolu...

Yol üzerinde Nike'a bakalım diyıp gırıp cıktığımız yerlerde var tabıı olmaz mı ama heryerde Araplar,Yunanlılar,Fransızlar,Amerikalılar Gezinti halinde ve satış personellerıde onlara satış yapma kaygısı olduğundan Bambaşka bir şehirde gibiydik.


Asmalımescit' e vardıkk..
Aaaaaa Bu ne kalabalık yahuuu Diyorum ya Pazartesi gibi değil sanki Cuma filan .
Arslan Meyhanede Boş yer bulup oturabıldık,ama meze namına pek birsey yoktu.yanı Rakı ve balık oldu .
Ayrıca sonunda gelen Hesap bizi Şok etti.
130 Tl
yuh dedik ne yedik hiçbirsey yoktu meze olarak.
Misina'da yiyoruz  ve deniz mahsulu yıyoruz ve lezzet mukemmel oluyor verdığımız paraya degıyor .130 Tl oarada daha çok sey yerdık.

Derken Aklımıza bır dondurma faalıyetı geldi.Ve kendimizi Mado'da önce Turk kavesi içerken bulduk Ardından da Külahta sakızlı ve karadutlu dondurmalarımızı yerken.


Dolmuşa bınıp eve dönüş yolu başlamış oldu.
Bir Pazartesi Taksim Macerasının sonu Evin önundeki Beni Tırmalayan kedim Penelope'n Karşıma çıkması oldu.Hiç oralı olmadı sankı beni tırmalayıp,aşı olmama vs.. sebeb olmamış gibi.
Besle kargayı oysun gözunu lafını,Kedıye uyarlıyorum Nankör kedim.

Ve 14 Haziran Salı Gününe doğruuu yolculuk başlasınnn...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder